Na świeżym powietrzu

Gry i zabawy na dworze

Ruch na świeżym powietrzu nie tylko dobrze nam robi, ale także daje radość. Znajdziesz tu kilka przykładów prostych gier, w które możesz zagrać ze swoim dzieckiem na dworze.Możesz również wysłać do nas własne pomysły na zabawy i podzielić się nimi z innymi rodzinami.

Wyślij własną grę
PDF

Pyszny rebus

Legebild

Czy masz zadatki na wielkiego artystę? W tej grze każdy gracz tworzy ze Śmiejżelków owocowych jakiś przedmiot lub obrazek, który następnie pozostali gracze muszą odgadnąć w możliwie najkrótszym czasie. Mają na to maksymalnie 60 sekund. Gracz, który najszybciej udzieli prawidłowej odpowiedzi, otrzymuje jeden punkt – lub może zjeść obrazek.

Zanim każdy z małych artystów rozpocznie zadanie, musi Ci zdradzić, co będzie przedstawiać jego praca. Dzięki temu, jeśli jego obrazek okaże się początkowo trudny do odgadnięcia, będziesz mógł/mogła dawać wskazówki pozostałym graczom.


Przed rozpoczęciem gry należy przygotować 2-3 opakowania Śmiejżelków owocowych.

PDF

Bose stópki

Footprints

W tej grze Twoje dziecko musi za pomocą bosych stóp rozpoznać dotykiem różne materiały i przedmioty. Do tej zabawy nie są potrzebne żadne specjalne rekwizyty, możesz użyć wszystkiego, co masz w domu i co daje się łatwo rozpoznać po dotyku.

A tak to się robi:
Wyodrębnij kawałek miejsca w ogrodzie z mini torem przeszkód. Do materiałów, z których będą zrobione przeszkody możesz użyć wszystkiego, co masz w domu lub co możesz w łatwy sposób zdobyć np. wełnianego koca, plastikowej torby lub nawet folii aluminiowej.
Zawiąż swojemu dziecku oczy i pozwól mu biegać boso po torze przeszkód. Na koniec dziecko musi wymienić wszystkie materiały, które rozpoznało pod stopami.

Wskazówka:
Możesz rozrzucić także małe przedmioty do rozpoznania dotykiem np. klocki lub różnej wielkości piłki.

PDF

Wszystkie dziewięć

Kegeln

Do tej zabawy potrzebujesz 9 pustych plastikowych butelek i jedną piłkę.

A tak to się robi:
Wypełnij butelki do połowy wodą i ustaw je w trójkąt (5 z tyłu, 3 przed nimi i 1 z przodu). Teraz Twoje dziecko ma spróbować przewrócić za pomocą piłki "wszystkie dziewięć".

Wskazówka:
Gra będzie ciekawsza, jeśli z czasem będziesz stopniowo o kilka kroków powiększać odległość dzielącą gracza od butelek.

Powrót do strony wyboru