Pytania i odpowiedzi na temat

nimm2

Znajdziesz tu wszystkie informacje na temat nimm2. Jeśli masz pytanie, na które jeszcze nie udzieliliśmy odpowiedzi, po prostu do nas napisz. Cieszy nas, gdy chcecie wiedzieć więcej.

Wyślij pytanie do nimm2

Od kiedy dostępne są w sprzedaży poszczególne produkty nimm2?

nimm2 1962
nimm2 Śmiejżelki 1996
nimm2 Śmiejżelki minis 1999
nimm2 Śmiejżelki kwaśne 2005
nimm2 minis bez cukru 2005
nimm2 Żujki 2006
nimm2 Śmiejżelki jogurtowe 2007
nimm2 Śmiejżelki owocowo-jogurtowe 2008
nimm2 Lizaki 2008
nimm2 Żujki kwaśne 2009
nimm2 Lizaki owocowo-jogurtowe 2011
nimm2 Śmiejżelki Sokki 2012
nimm2 Żujki musujące 2013
nimm2 Śmiejżelki Tropikalne 2013
nimm2 Śmiejżelki Mlekosmyki 2014
nimm2 Śmiejżelki Jabłkominki 2015
nimm2 Śmiejżelki Shaki 2015
nimm2 Boomki owocowe, kwaśne, Musss 2015
nimm2 Śmiejżelki Mlekoduszki 2016
nimm2 Śmiejżelki Pycha Minki 2016
nimm2 Śmiejżelki Heroes 2017

Jak powstała nazwa nimm2?

Nazwa nimm2 (czyli „weź dwa”!) wiąże się z tym, że w opakowaniach nimm2 znajdują się dwa smaki (pomarańcza i cytryna), które łączą w sobie łakocie i witaminy.

Dlaczego Śmiejżelki od nimm2 nazywają się „Śmiejżelki“?

Nazwa „Śmiejżelki“ nawiązuje do radości i dobrej zabawy, jaką daje jedzenie Śmiejżelków i układanie z nich wesołych żelkowych ludzików. A przecież śmiech to zdrowie!

Czy w produktach nimm2 faktycznie zawarte są witaminy?

Tak! To właśnie witaminy są tym, co wyróżnia nimm2. Dokładny skład witamin zawartych w poszczególnych produktach nimm2 można znaleźć w zakładce Produkty oraz na opakowaniach nimm2.

Jakie smaki mają poszczególne nimm2 Śmiejżelki?

nimm2 Śmiejżelki klasyczne, jogurtowe, owocowo-jogurtowe, kwaśne oraz Pycha Minki są dostępne w sześciu owocowych smakach: pomarańczy, cytryny, banana, maliny, czerwonej pomarańczy i wieloowocowym.
nimm2 Śmiejżelki Tropikalne oferujemy dodatkowo w smakach tropikalno-owocowych: ananas i brzoskwinia-marakuja.

A ten, kto wybierze nimm2 Śmiejżelki Sokki, w opakowaniu oprócz pomarańczy, cytryny, maliny, czerwonej pomarańczy i smaku wieloowocowego znajdzie również gruszkę.

nimm2 Śmiejżelki Mlekosmyki oferujemy w ulubionych smakach: pomarańczy, cytryny, maliny i wieloowocowym.

Kolorowe i pyszne nimm2 Śmiejżelki Shaki dostępne są w sześciu smakach: malina, truskawka, brzoskwinia-marakuja, czarna jagoda, cytryna i wieloowocowy.

A pysznie owocowe nimm2 Śmiejżelki Jabłkominki smakują, oczywiście, jabłkiem.
nimm2 Śmiejżelki klasyczne, jogurtowe, owocowo-jogurtowe i kwaśne są dostępne w sześciu owocowych smakach: pomarańczy, cytryny, banana, maliny, czerwonej pomarańczy i wieloowocowym.

nimm2 Śmiejżelki Tropikalne oferujemy dodatkowo w smakach tropikalno-owocowych: ananas i brzoskwinia-marakuja.

A ten, kto wybierze nimm2 Śmiejżelki Sokki, w opakowaniu oprócz pomarańczy, cytryny, maliny, czerwonej pomarańczy i smaku wieloowocowego znajdzie również gruszkę.

nimm2 Śmiejżelki Mlekosmyki oferujemy w ulubionych smakach: pomarańczy, cytryny, maliny i wieloowocowym.

Kolorowe i pyszne nimm2 Śmiejżelki Shaki dostępne są w sześciu smakach: malina, truskawka, brzoskwinia-marakuja, czarna jagoda, cytryna i wieloowocowy.

Zaś nimm2 Śmiejżelki Jabłkominki zaskakują smakiem świeżego, kwaśnego jabłka.

A strasznie pyszne nimm2 Śmiejżelki Mlekoduszki cieszą dzieci sześcioma wariantami smakowymi: jagoda, jabłko, wiśnia, cytryna, brzoskwinia-marakuja oraz czerwona pomarańcza.

Nimm2 Śmiejżelki Heroes to kolorowa mieszanka przepysznych, owocowych smaków: porzeczki, banana, cytryny, pomarańczy, maliny i jabłka, ponadto smakowite połączenia żelków owocowych i o smaku mleka.

Czy produkty nimm2 nie zawierają glutenu i laktozy?

W zakresie zawartości glutenu wszystkie cukierki i żelki owocowe nimm2 spełniają wymogi stawiane produktom bezglutenowym przez Niemieckie Zrzeszenie Osób z Celiakią (Deutsche Zöliakie-Gesellschaft).

Ponieważ do produkcji cukierków nimm2, nimm2 Śmiejżelków jogurtowych, nimm2 Śmiejżelków Sokki jogurtowych, nimm2 Śmiejżelków owocowo-jogurtowych, nimm2 Śmiejżelków Mlekosmyków, nimm2 Śmiejżelków Shaki oraz nimm2 Śmiejżelków Mlekoduszków stosowane są również produkty mleczne, wyroby te zawierają laktozę.

nimm2 Śmiejżelki, nimm2 Śmiejżelki kwaśne, nimm2 Śmiejżelki Tropikalne, nimm2 Śmiejżelki Sokki, nimm2 Śmiejżelki Pycha Minki, nimm2 Śmiejżelki Heroes oraz nimm2 Śmiejżelki Jabłkominki produkowane są bez dodatku mleka, jednak z uwagi na przebieg procesu produkcji mogą zawierać śladowe ilości produktów mlecznych, w tym laktozy. Jest to działanie niezamierzone, jednak niemożliwe do uniknięcia z przyczyn technologicznych.

Cukierki nimm2 bez cukru, nimm2 Boomki, nimm2 Boomki Musss, nimm2 Boomki kwaśne oraz nimm2 Lizaki produkowane są bez dodatku mleka, a w tracie procesu produkcji nie dochodzi do kontaktu z produktami mlecznymi.

Jakiego rodzaju żelatynę zawierają produkty nimm2?

Wszystkie produkty z rodziny nimm2 Śmiejżelki zawierają wyłącznie żelatynę wieprzową.

Cukierki nimm2, nimm2 Lizaki, nimm2 Boomki, nimm2 Boomki Musss, nimm2 Boomki kwaśne nie zawierają żelatyny.

Czy produkty nimm2 zawierają składniki modyfikowane genetycznie?

Nie! Przy produkcji nimm2 nie są używane żadne składniki modyfikowane genetycznie.

Jakie są rodzaje nimm2 Boomki?

nimm2 Boomki występują w popularnych smakach: truskawkowym, wiśniowym, cytrynowym i pomarańczowym.

nimm2 Boomki kwaśne są również owocowe, miękkie i wypełnione pysznym nadzieniem zawierającym sok owocowy i witaminy. Kwaśne cukierki do żucia dostępne są w czterech kwaśnych smakach: jabłka, limonki, wiśni i czarnej porzeczki. I nie zapominajmy: kwaśny smak rozwesela.

nimm2 Boomki Musss są miękkie z zewnątrz, z musującym nadzieniem w środku. Dostępne w czterech pysznych smakach: cytryny, pomarańczy, wiśni i jabłka.

Czy przy produkcji wyrobów nimm2 stosowany jest kwas mlekowy?

Tak, do produkcji wszystkich Śmiejżelków używane są kwas mlekowy i kwas cytrynowy.
Kwas mlekowy występuje również w wielu innych produktach spożywczych, takich jak np. kiszona kapusta. Bakterie kwasu mlekowego tworzą w niej kwas mlekowy, żeby uczynić kapustę kwaśną i tym samym przedłużyć jej trwałość.
W 1780 roku „kwas mlekowy“ został wyizolowany po raz pierwszy właśnie z mleka – stąd nazwa kwas MLEKOWY.
Obecnie ten składnik uzyskiwany jest w wyniku fermentacji cukru w obecności bakterii kwasu mlekowego i może nie mieć nic wspólnego z mlekiem.

Czy kwas mlekowy może stanowić ryzyko dla alergików?

Nie, osoby uczulone na mleko reagują alergicznie na białka mleka, które nie występują przy fermentacji syropu glukozowego lub cukru. W tym przypadku nie ma więc żadnego ryzyka dla osób uczulonych na mleko.

W jakich smakach dostępne są nimm2 Lizaki?

nimm2 Lizaki dostępne są w czterech owocowych smakach: pomarańczowo-cytrynowym, jabłkowo-limonkowym, jeżynowo-porzeczkowym i wiśniowo-malinowym.

Co niezwykłego mają w sobie nimm2 Lizaki?

nimm2 Lizaki, wyglądające jak piłka plażowa, są nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale również, dzięki swojej idealnie gładkiej powierzchni, są wyjątkowo łagodne dla języka i podniebienia.

Co niezwykłego mają w sobie nimm2 Śmiejżelki Sokki?

nimm2 Śmiejżelki Sokki to pierwsze żelki owocowe od nimm2 z nadzieniem. Charakteryzują się szczególnie delikatnym nadzieniem i mają w sobie bardzo dużo soku owocowego i witamin. nimm2 Śmiejżelki Sokki występują w klasycznej wersji owocowej oraz w dwóch pysznych odmianach: kwaśnej i jogurtowej.

Czy można kupić oddzielnie jeden rodzaj cukierów nimm2 (pomarańczowe lub cytrynowe)?

Cukierki nimm2 dostępne są jedynie w opakowaniach mieszanych (cytryna i pomarańcza). Kupno tylko jednego smaku nie jest możliwe.

Które produkty nimm2 wytwarzane są bez dodatku składników pochodzenia zwierzęcego?

Bez dodatku składników pochodzenia zwierzęcego wytwarzane są nimm2 Boomki, nimm2 Boomki Musss, nimm2 Boomki kwaśne