nimm2

FAQ

Pytania i odpowiedzi na temat nimm2

Od kiedy dostępne są w sprzedaży poszczególne produkty nimm2?

 • nimm2 1962 
 • nimm2 Śmiejżelki 2004
 • nimm2 Śmiejżelki kwaśne 2007
 • nimm2 Śmiejżelki jogurtowe 2008 
 • nimm2 Śmiejżelki owocowo-jogurtowe 2008 
 • nimm2 Lizaki 2010
 • nimm2 Śmiejżelki Sokki, Sokki jogurtowe, Sokki kwaśne 2012 
 • nimm2 Śmiejżelki Mlekosmyki 2014 
 • nimm2 Śmiejżelki Jabłkominki 2015 
 • nimm2 Śmiejżelki Shaki 2015 
 • nimm2 Boomki owocowe, kwaśne, Musss 2015 
 • nimm2 Śmiejżelki Mlekoduszki 2016 
 • nimm2 Śmiejżelki Pycha Minki 2016 
 • nimm2 Śmiejżelki Heroes 2017
 • nimm2 Śmiejżelki TropikAry 2017
 • nimm2 Śmiejżelki Sokki Słodki Sad 2018
 • nimm2 Śmiejżelki Happies 2018
 • nimm2 Boomki + Cola 2020
 • nimm2 Śmiejżelki Dżunglaki 2021
 • nimm2 Śmiejżelki Kwaśne Gwiazdki i Mlekosmici 2022
 • nimm2 Słoneczny Sad 2022

Jak powstała nazwa nimm2?

Nazwa nimm2 (czyli "weź dwa") wiąże się z tym, że w opakowaniach cukierków nimm2 znajdują się dwa smaki, które łączą w sobie łakocie i witaminy.

Dlaczego Śmiejżelki od nimm2 nazywają się „Śmiejżelki“?

Nazwa „Śmiejżelki“ nawiązuje do radości i dobrej zabawy, jaką daje jedzenie Śmiejżelków i układanie z nich wesołych żelkowych ludzików. A przecież śmiech to zdrowie!

Czy w produktach nimm2 faktycznie zawarte są witaminy?

Tak, wszystkie produkty z rodziny nimm2 zawierają kompozycje witamin. Dokładne informacje o witaminach znajdujących się w poszczególnych produktach nimm2 są podane na opakowaniach.

Jakie witaminy znajdują się w produktach nimm2?

Informacja o tym, jakie witaminy znajdują się w poszczególnych produktach nimm2 dostępna jest z zakładce "Produkty" na tej stronie i na tylniej stronie opakowania.

Jakie smaki mają poszczególne produkty nimm2?

Informacja o tym, jakie warianty smakowe mają poszczególne produkty marki nimm2 dostępne jest z zakładce "Produkty" na tej stronie, pod opisem każdego z produktów.

Czy produkty nimm2 nie zawierają glutenu i laktozy?

W zakresie zawartości glutenu wszystkie cukierki i żelki owocowe nimm2 spełniają wymogi stawiane produktom bezglutenowym przez Niemieckie Zrzeszenie Osób z Celiakią (Deutsche Zöliakie-Gesellschaft).

 

Ponieważ do produkcji cukierków twardych nadziewanych nimm2, nimm2 Śmiejżelków jogurtowych, nimm2 Śmiejżelków Sokków jogurtowych, nimm2 Śmiejżelków owocowo-jogurtowych, nimm2 Śmiejżelków Mlekosmyków, nimm2 Śmiejżelków Shaki oraz nimm2 Śmiejżelków Mlekoduszków, nimm2 Śmiejżelków Mlekosmitów stosowane są również produkty mleczne, wyroby te zawierają laktozę.

 

nimm2 Śmiejżelki, nimm2 Śmiejżelki kwaśne, nimm2 Śmiejżelki Sokki, nimm2 Śmiejżelki Sokki Słodki Sad, nimm2 Śmiejżelki Heroes, nimm2 Śmiejżelki Jabłkominki, nimm2 Śmiejżelki Happies oraz nimm2 Śmiejżelki Dżunglaki oraz nimm2 Śmiejżelki Kwaśne Gwiazdki produkowane są bez dodatku mleka, jednak z uwagi na przebieg procesu produkcji mogą zawierać śladowe ilości produktów mlecznych, w tym laktozy. Jest to działanie niezamierzone, jednak niemożliwe do uniknięcia z przyczyn technologicznych.

 

nimm2 Boomki, nimm2 Boomki Musss, nimm2 Boomki + Cola oraz nimm2 Lizaki produkowane są bez dodatku mleka, a w tracie procesu produkcji nie dochodzi do kontaktu z produktami mlecznymi.

Jakiego rodzaju żelatynę zawierają produkty nimm2?

Wszystkie produkty z rodziny nimm2 Śmiejżelki z wyjątkiem Kwaśnych Gwiazdek i Mlekosmitów zawierają wyłącznie żelatynę wieprzową.

 

Żelatyny nie zawierają: cukierki twarde nadziewane nimm2, nimm2 Lizaki, produkty z rodziny nimm2 Boomki oraz nimm2 Śmiejżelki w dwóch wariantach: Kwaśne Gwiazdki i Mlekosmici.

Czy produkty nimm2 zawierają składniki modyfikowane genetycznie?

Nie! Przy produkcji nimm2 nie są używane żadne składniki modyfikowane genetycznie.

Jakie są rodzaje nimm2 Boomki?

nimm2 Boomki występują w popularnych smakach: truskawkowym, wiśniowym, cytrynowym i pomarańczowym.

nimm2 Boomki Musss są miękkie z zewnątrz, z musującym nadzieniem w środku. Dostępne w czterech pysznych smakach: cytryny, pomarańczy, wiśni i jabłka.

nimm2 Boomki + Cola to ciekawe połączenie czterech owocowych smaków (jabłka, cytryny, wiśni i limonki) z nadzieniem o smaku coli.

Czy przy produkcji wyrobów nimm2 stosowany jest kwas mlekowy?

Tak, do produkcji wszystkich Śmiejżelków używane są kwas mlekowy i kwas cytrynowy. 

Kwas mlekowy występuje również w wielu innych produktach spożywczych, takich jak np. kiszona kapusta. Bakterie kwasu mlekowego tworzą w niej kwas mlekowy, żeby uczynić kapustę kwaśną i tym samym przedłużyć jej trwałość. 

W 1780 roku „kwas mlekowy“ został wyizolowany po raz pierwszy właśnie z mleka – stąd nazwa kwas MLEKOWY. 

Obecnie ten składnik uzyskiwany jest w wyniku fermentacji cukru w obecności bakterii kwasu mlekowego i może nie mieć nic wspólnego z mlekiem.

Czy kwas mlekowy może stanowić ryzyko dla alergików?

Nie, osoby uczulone na mleko reagują alergicznie na białka mleka, które nie występują przy fermentacji syropu glukozowego lub cukru. W tym przypadku nie ma więc żadnego ryzyka dla osób uczulonych na mleko.

W jakich smakach dostępne są nimm2 Lizaki?

nimm2 Lizaki dostępne są w czterech podwójnie owocowych smakach: pomarańczowo-cytrynowym, jabłkowo-limonkowym, jeżynowo-porzeczkowym i wiśniowo-malinowym.

Co niezwykłego mają w sobie nimm2 Lizaki?

nimm2 Lizaki, wyglądające jak piłka plażowa, są nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale również, dzięki swojej idealnie gładkiej powierzchni, są wyjątkowo łagodne dla języka i podniebienia.

Co niezwykłego mają w sobie nimm2 Śmiejżelki Sokki?

nimm2 Śmiejżelki Sokki to pierwsze żelki owocowe od nimm2 z nadzieniem. Charakteryzują się szczególnie delikatnym nadzieniem i mają w sobie witaminy i bardzo dużo soku owocowego. nimm2 Śmiejżelki Sokki występują w klasycznej wersji owocowej oraz w trzech pysznych odmianach: Słodki Sad, kwaśnej i jogurtowej. Więcej szczegółów z zakładce "Produkty" na tej stronie, pod opisem każdego z produktów.

Czy można kupić oddzielnie jeden smak cukierków nimm2?

Cukierki nimm2 dostępne są jedynie w opakowaniach mieszanych (cytryna - pomarańcza oraz wiśnia - czarna porzeczka). Kupno tylko jednego smaku nie jest możliwe.

Które produkty nimm2 wytwarzane są bez dodatku składników pochodzenia zwierzęcego?

Bez dodatku składników pochodzenia zwierzęcego wytwarzane są wszystkie produkty z rodziny nimm2 Boomki oraz nimm2 Śmiejżelki Kwaśne Gwiazdki. Produkty są certyfikowanymi produktami wegańskimi.

FAQ - Pytania i odpowiedzi na temat nimm2